• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У МОК хочуть вплинути на міністрів спорту країн, які закликають не пускати росіян на Олімпіаду

Міжнародний олімпійський комітет направив листи до Національних олімпійських комітетів 35 держав, які виступають за заборону участі в Олімпіаді-2024 спортсменів з Росії та Білорусі навіть під нейтральним прапором, із закликом вплинути на міністрів спорту

Реклама на dsnews.ua

Лист підписав директор МОК Джеймс Маклауд, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Після зустрічі міністрів спорту нам стало відомо про багато неправдивих коментарів, зроблених під час зустрічі та згодом у ЗМІ, які спотворили результати самої зустрічі. Ми хотіли б закликати вас зв’язатися з вашим міністром, щоб переконатися, що він або не підписує декларацію, або принаймні подбати про те, щоб формулювання максимально відображало позицію олімпійського руху", — йдеться у листі.

Повний перелік країн, які підтримали вимогу усунути росіян та білорусів, поки що невідомий. Серед тих, хто підтримав ці вимоги, — США, Великобританія, Німеччина, Франція, Польща, Нідерланди, Канада, Австралія, Японія, а також країни Балтії та Скандинавії.

Зазначимо, раніше стало відомо, що Міжнародний олімпійський комітет може розглянути питання повернення спортсменів із Росії та Білорусі на змагання під нейтральним прапором. Заборона була запроваджена у лютому 2022 року після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. Глава МОК Томас Бах розкритикував втручання урядів різних країн щодо участі в Олімпіадах та інших спортивних змаганнях спортсменів з тих чи інших держав.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт говорив, що рішення про бойкотування Олімпійських ігор у Парижі стане "крайнім заходом" — коли будуть вичерпані всі механізми недопуску на змагання російських та білоруських спортсменів.

Україна надіслала листи компаніям-спонсорам Міжнародного олімпійського комітету з приводу неприпустимості зняття заборони на участь російських та білоруських спортсменів в Олімпійських іграх.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua