• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Молдові продовжили режим НП через війну в Україні ще на 2 місяці

Парламент Молдови проголосував за продовження в країні надзвичайного стану, запровадженого у зв'язку із широкомасштабним вторгненням Росії в Україну

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Режим НП буде продовжено на 60 днів, починаючи з 3 серпня, передає "ДС" із посиланням на moldpres.

"За" проголосували 55 депутатів. Парламентська опозиція бойкотувала пленарне засідання.

З проханням про продовження надзвичайного стану на трибуну парламенту вийшов прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан. За його словами, необхідність цього рішення обумовлена ​​ризиками та погрозами, породженими війною Росії в Україні.

"Війна йде дуже близько до кордону, ми бачимо, що відбувається у Запоріжжі, і там ми ризикуємо отримати виняткову ситуацію, яка може породити міграцію, у тому числі через Молдову. Але давайте також звернемо увагу на гібридну війну, яку веде Росія щодо нашої країни. Хочу сказати вам, шановні колеги, що за весь період з моменту введення надзвичайного стану уряд діяв відповідально, ми використовували цей інструмент виключно для вирішення проблем громадян, для вирішення міграційних проблем і не зловживали ними. "Війна все ще близька до нас, і уряд має оперативно втручатися, коли національна безпека перебуває під загрозою, або коли нам необхідно забезпечити безперервність інфраструктурних послуг, електропостачання та газопостачання", — заявив прем'єр-міністр.

Таким чином, під час надзвичайного стану Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови видає обов'язкові та належні до виконання положення для голів органів центрального та місцевого публічного управління, економічних агентів, державних установ, а також для громадян Республіки Молдова та інших осіб на території країни.

Надзвичайний стан був запроваджений 24 лютого 2022 року з початком повномасштабної війни в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua