• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Москві помер останній глава КДБ СРСР Вадим Бакатін

Вадим Бакатін — останній голова Комітету держбезпеки СРСР — помер у віці 84 років

Вадим Бакатін
Вадим Бакатін
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні агентства РІА "Новости", передає "ДС".

Вадим Бакатін у 1985-1988 році був першим секретарем Кіровського та Кемеровського обкому КПРС. Потім до 1990 року обіймав посаду глави МВС СРСР. За нього, зокрема, було скасовано систему платних інформаторів органів міліції, Бакатін також виступав проти використання співробітників МВС для придушення протестів, у тому числі в балтійських республіках. У грудні 1990 року він був відправлений у відставку і на посаді глави МВС його змінив Борис Пуго, який пізніше став учасником ГКЧП.

У червні 1991 року Бакатін балотувався посаду президента РРФР і посів останнє місце. Під час путчу у серпні 1991 року він виступав проти ГКЧП і, зокрема, був членом делегації, яка їздила до президента СРСР Михайла Горбачова до Форосу.

Після провалу путчу Бакатіна було призначено посаду голови КДБ СРСР, передбачалося, що він займеться реформуванням цієї структури. На цій посаді Бакатін, зокрема, за дорученням керівництва країни передав на знак доброї волі американській стороні креслення пристроїв підслуховування в посольстві США в Москві.

У жовтні 1991 року КДБ припинив існування, а Бакатін очолив одну з структур, що виникли на його місці, — Міжреспубліканську службу безпеки. У грудні 1991 року Міжреспубліканську службу безпеки було скасовано. Офіційно указ про відставку Бакатіна з посади її глави було опубліковано лише у січні 1992 року, його підписав уже президент РФ Борис Єльцин.

Після відставки Бакатін більше не обіймав посади у держструктурах, працював у Міжнародному фонді економічних та соціальних реформ та комерційних компаніях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua