• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У МЗС Франції закликали Євросоюз готуватися до нових санкцій проти Росії

Європейський Союз має бути готовий швидко відреагувати у разі широкомасштабного російського вторгнення в Україну та запровадити жорсткі санкції проти РФ

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив держсекретар при МЗС Франції у європейських справах Клеман Бон в ефірі радіостанції Europe1, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Європейці повинні бути готові зробити це (ввести санкції) в будь-який момент", — заявив він.

За його словами, Франція передбачає "бути дуже твердою" у цьому питанні.

Французький чиновник підкреслив, що "є способи чинити надзвичайно сильний тиск" на Росію. Він вважає, що європейці зробили висновки з уроків минулого, коли під час першого українського конфлікту у 2014 році вони не були готові реагувати єдиним і жорстким фронтом.

"Режими застосування санкцій були доволі обмеженими", — вважає Бон.

"Я чую, що дехто користується (ситуацією), щоб закликати до виходу з НАТО. Було б божевіллям у такі моменти створювати враження наявності розбіжностей на Заході", — зазначив держсекретар. Він мав на увазі зокрема заяви кандидата на президентських виборах від партії "Нескорена Франція" Жан-Люка Меланшона, який виступає за вихід країни з Північноатлантичного альянсу.

Бон заявив, що рішення про вихід Франції з НАТО стало б "найбільшим подарунком, який можна зробити Росії".

На його думку, найкращими сигналами Європи, які можна було б надіслати Росії, є "твердість і єдність". Він пов'язує з цим, зокрема, наявність французьких військових у країнах Балтії та оголошену президентом Еммануелем Макроном готовність "посилити фланг Північноатлантичного альянсу" у Румунії.

Водночас держсекретар у європейських справах додав, що "було б нерозумно міркувати сьогодні про гуркіт чобіт із нашого боку, тоді як ми ще шукаємо дипломатичні рішення, одночасно готуючись до сценаріїв твердості та відсічі".

Як писала "ДС", президент Франції Еммануель Макрон упевнений, що загострені відносини Росії та України залишаються джерелом напруженості на континенті, тому Франція виступає за розвиток діалогу з РФ.

Макрон на тлі агресії з боку Росії підкреслив, що безпека Європи потребує стратегічного переозброєння.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua