• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У НАТО погодили відмову від поступок Кремлю

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО погодили єдину позицію на переговорах із Росією щодо зовнішньополітичних вимог Кремля

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Йєнс Столтенберг на брифінгу за підсумками відеозасідання глав МЗС держав-членів НАТО, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Переговори були організовані для того, щоб обговорити позиції перед засіданням Ради НАТО-Росія, запланованим на 12 січня. На цій зустрічі Москва планує обговорити запропонований нею проєкт договору, який передбачає розподіл сфер впливу в Європі та відмову НАТО будь-коли приймати Україну до лав цієї організації та загалом зупинити своє розширення на схід.

За словами Столтенберга, зустріч НАТО засвідчила консенсус щодо того, що вимоги РФ не можуть бути виконані.

"Всі союзники дали чіткий сигнал, що вони не підуть на поступки щодо ключових принципів, одним з яких є право націй самим обирати свій шлях, у тому числі обирати, до якого безпекового союзу доєднуватися", — пояснив він.

Генсек наголосив також, що Росія раніше сама підписувала документи, що виключають подібні вимоги з її боку.

"Це (право України та інших держав обирати рух до НАТО — ред.) також є одним з принципів, під якими підписалася також Росія, в тому числі у Гельсінському заключному акті", — додав Столтенберг.

Незважаючи на це, Альянс вирішив погодитися на пропозицію про діалог з РФ з питань безпеки, та донести їй свою позицію щодо цього питання.

"Немає шляху, щоби Альянс пішов на поступки у своїх базових принципах… Був чіткий сигнал від всіх союзників (про неможливість виконати умови РФ). Але ми маємо долучитися до діалогу Росією", – пояснив генсек НАТО.

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що Рада НАТО-Росія може зібратися у січні вперше за два з половиною роки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua