• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У НАТО визначилися з ядерним стримуванням

Стратегічні ядерні сили НАТО залишаються найвищою гарантією безпеки країн-членів Північноатлантичного альянсу

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у новій Стратегічній концепції НАТО, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"У Стратегічній концепції 2022 року підтверджується, що найвищою гарантією безпеки союзників є стратегічні ядерні сили Альянсу. Поки існує ядерна зброя, НАТО залишиться ядерним союзом", — йдеться у прийнятому рішенні.

Водночас НАТО вважає, що обставини, за яких Альянсу, можливо, доведеться застосувати ядерну зброю, є вкрай малоймовірними.

НАТО наголошує, що, зберігаючи ядерну зброю, Альянс "прагне зробити світ безпечнішим для всіх" і створити умови для "світу без ядерної зброї", тому наголошує на унікальній ролі ядерного стримування.

"НАТО зробить всі необхідні заходи для забезпечення надійності, ефективності, безпеки місії ядерного стримування… НАТО продовжуватиме підтримувати надійне стримування, зміцнювати свої стратегічні комунікації, підвищувати ефективність своїх навчань та знижувати стратегічні ризики", — йдеться в тексті Стратегічної концепції.

Як повідомляла "ДС", лідери НАТО на саміті в Мадриді затвердили нову стратегічну концепцію Альянсу, в якій викладено пріоритети, основні завдання та підходи Альянсу на наступне десятиліття, а Росія визначена як "найсерйозніша і найпряміша загроза" союзникам.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua