• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У ніч на понеділок у РФ стався дефолт по зовнішньому боргу

У ніч з 26 на 27 червня у Росії минув пільговий період із виплати відсотків на суму близько $100 млн, що підлягав виплаті 27 травня, і цей крайній термін вважається подією дефолту

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Bloomberg, передає "ДС".

Повідомляється, що протягом кількох місяців Росія знаходила шляхи обходу санкцій, запроваджених після вторгнення Кремля до України. Але наприкінці дня в неділю, 26 червня, сплив пільговий період із виплати відсотків у розмірі близько $100 млн, що підлягають виплаті 27 травня, і у разі його пропуску останній термін вважається подією дефолту.

Як пише Bloomberg, ця подія – похмурий маркер швидкого перетворення Росії на економічного, фінансового та політичного вигнанця. Єврооблігації країни торгуються на проблемних рівнях з початку березня, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відокремлені від світової фінансової системи.

Так, враховуючи збитки, вже завдані економіці та ринкам РФ, дефолт поки що має переважно символічний характер і мало що означає для росіян, які переживають двозначну інфляцію та найгірший економічний спад за останні роки.

Країни, які не виконують зобов'язання, зазвичай не можуть більше позичати гроші, але Росія вже фактично позбавлена можливості позичати гроші на західних ринках через санкції.

Росія стверджує, що гроші були відправлені до Euroclear, банку, який потім розподіляє платіж серед інвесторів. Але цей платіж застряг там, за даними Bloomberg News, і кредитори його не отримали. Euroclear не повідомив, чи був платіж заблокований, але заявив, що дотримується всіх санкцій.

Під час фінансової кризи в Росії та обвалу рубля 1998 року уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за внутрішнім боргом у розмірі $40 млрд.

Востаннє Росія терпіла дефолт щодо своїх іноземних кредиторів понад сто років тому, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися від боргів царської епохи 1918 року.

Минулого тижня Росія оголосила, що перейде на обслуговування свого непогашеного суверенного боргу 40 мільярдів доларів у рублях, критикуючи "форс-мажорну" ситуацію, яку, за її словами, штучно створив Захід.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua