• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Німеччині скандал: фінінспектор спалила декларацію про отримання 20 млн євро від "Газпрому"

Співробітниця фінансової інспекції Німеччини спалила в каміні документи про переведення 20 млн євро від російського енергетичного монополіста "Газпром" до благодійного кліматичного фонду, який допомагав Росії обходити санкції

РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Скандал уже отримав у німецькій пресі назву "камін-гейт", повідомляє "ДС" із посиланням на BILD.

Йдеться про фонд "Захист клімату та екології", який був заснований два роки тому з ініціативи прем'єр-міністра землі Мекленбург — Передня Померанія Мануели Швезіг. Нещодавно стало відомо, що торішня податкова декларація цього фонду таємниче зникла — пізніше з'ясувалося, що місцева службовиця фінансової інспекції спалила її в каміні.

Після цього на Швезіг обрушився шквал критики. У Бундестазі для депутатів навіть спеціально виділили час, щоб вони могли обговорити це питання. У землі Мекленбург — Передня Померанія розпочала роботу парламентська слідча комісія, яка має з'ясувати причини того, що сталося. Однопартійці Швезіг із СДПН спробували пояснити, що документ помилково потрапив не в ту папку, через що було утилізовано, проте ці слова викликали в парламенті лише сміх.

Видання Ostsee-Zeitung повідомляє, що чиновниця фінансової інспекції спалила не одну податкову декларацію кліматичного фонду, а одразу три. У спалених податкових деклараціях йшлося про пожертвування від російської компанії "Газпром" розміром 20 мільйонів євро. Справа в тому, що за законом половину цієї суми потрібно було сплатити як податки, проте цього так і не сталося.

3 березня голова податкової служби Уве Ольшевський розповів, що співробітниця фінансової інспекції спалила не лише декларацію, а цілий стос документів — що це за папери і скільки саме їх було, поки що невідомо.

Як повідомляла "ДС", Німеччина планує забрати управління над дочірньою компанією російського монополіста "Газпром" – Securing Oil for Europe (SEFE), раніше – "Газпром Німеччина".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua