• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

У Німеччині зафіксували аномальну кількість українських чоловіків

У Німеччині частка чоловіків серед біженців з України збільшилась втричі у порівнянні з періодом на початку повномасштабної війни

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у дослідженні Інституту економічних досліджень у Мюнхені, передає "ДС".

Наразі 21% опитаних біженців з України – чоловіки, тоді як у травні/червні 2022 року їх було лише 7%, зазначають науковці. Також частка самотніх українців зростає з 16 до 24%.

Українські жінки з дітьми, які втекли до Німеччини на початку війни, по можливості повертаються до своїх сімей. Також до України повертаються ті біженці, які не можуть підтримувати звичний рівень життя та добробуту в Німеччині, такий як у них був на Батьківщині.

Частка респондентів, які висловили намір залишитися в Німеччині на більш тривалий період часу – назавжди або протягом кількох років після закінчення війни – зросла з 39 до 44% у порівнянні з попереднім опитуванням.

Що стосується працевлаштування, то простіше всього українці можуть знайти роботу в різних сферах виробництва, сільського господарства та послуг. Найбільш потрібні спеціалісти з ІТ та технологій, вони мають високі перспективи працевлаштування, оскільки переважна більшість із них має відповідний професійний досвід та знання англійської мови, крім того, їхні дипломи, як правило, не вимагають визнання.

Іншим категоріям кваліфікованих працівників шлях до працевлаштування в Німеччині значно складніший.

Економісти та суспільствознавці мають мінімальні шанси працевлаштуватися за освітою. Загалом майже п’ята частина біженців з України (18%) була працевлаштована на початок 2023 року. Ще 5% проходять навчання і 2% проходять стажування. Три чверті українських біженців відвідували курси німецької мови.

Майже дві третини українських біженців проживають у приватному житлі (квартирах і будинках), ще 17% в інших приміщеннях, таких як готелі та гостьові будинки, і лише 9% проживали в наданому соціальному житлі.

Я писала "ДС", федеральний уряд Німеччини планує наступного року вдвічі скоротити допомогу регіонам на прийняття та інтеграцію біженців.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua