• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У німецьких "лівих" — відставки через суперечки щодо РФ

Два відомих члени Лівої партії Німеччини пішли у відставку після того, як колишня лідерка партії Сара Вагенкнехт виголосила промову із закликом зняти "фатальні санкції" з Росії та почати з РФ переговори

Політика Німеччини
У Лівій партії Німеччини — відставки через суперечки щодо РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", передає "ДС".

Колишній депутат Європарламенту та член парламенту Фабіо де Масі оголосив про вихід із партії 13 вересня. Напередодні той самий крок зробив його однопартієць Ульріх Шнайдер.

Наприкінці минулого тижня перед парламентом Німеччини виступила колишня лідерка партії Сара Вагенкнехт . Вона звинуватила уряд у веденні "безпрецедентної економічної війни" проти Росії та закликала до припинення "фатальних економічних санкцій" та до переговорів з Москвою, щоб відновити імпорт газу. 

Заяви Вагенкнехт викликали хвилю критики, зокрема і з боку її власної партії.

"Той факт, що фракція Лівої партії дозволила Вагенкнехт виступити, і те, що вона тоді проголошувала, а це потрібно було знати, було вже надто. Я вийшов із партії", — заявив Ульріх Шнайдер.

Де Масі сказав, що дискусія щодо промови не стала вирішальною для його рішення, оскільки воно назрівало давно. За його словами, партія повинна була виробити позицію, яка беззастережно засуджує війну Путіна, зосередивши увагу на прихильності до міжнародного вирішення війни в Україні. Та, каже де Масі, продуктивні дебати в партії видаються неможливими. 

Лідери партії Янін Вісслер і Мартін Ширдеван розкритикували той факт, що деякі з положень промови Вагенкнехт не відповідають узгодженим позиціям партії. 

Прихильники Вагенкнехт у партії навпаки підтримали її. Дискусія триває донині.

Як писала "ДС", генеральний секретар керівної Соціал-демократичної партії Німеччини Кевін Кюнерт розвіяв сподівання на постачання танків в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua