• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У парламенті Британії зібрали голоси для розгляду відставки Джонсона, — ЗМІ

У парламенті Великобританії було зібрано достатньо підписів для винесення на голосування вотуму довіри прем'єр-міністру Борису Джонсону

Реклама на dsnews.ua

Про це пише британська преса, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Листи із запитом про розгляд вотуму довіри подало щонайменше 54 депутати від консерваторів. Ця процедура є таємницею, проте 28 депутатів уже оголосили про це публічно, закликавши Джонсона добровільно піти у відставку.

Проблеми у британського прем'єра виникли через скандал Partygate — уряд Джонсона звинувачували в організації вечірок з алкоголем під час пандемії COVID-19, коли такі збори були заборонені по всій країні.

Нещодавно розслідування показало, що Джонсон особисто брав участь у цих вечірках, що раніше він спростовував.

Це призвело до падіння рейтингу Джонсона — згідно з опитуванням ConservativeHome, він знаходиться в нижній частині "таблиці кабінету міністрів" членів партії. У звітах зазначається, що рейтинг задоволеності британців його роботою становить мінус 15 пунктів.

Сам Джонсон стверджує, що йому соромно і він бере відповідальність, але він відмовляється йти з поста.

Провал вотуму довіри призведе до відставки Джонсона з посади прем'єра. Як зазначають журналісти, голосів для відставки може не набратись. У цьому випадку нові вотуми довіри проти нього стануть неможливими протягом року. Голосування відбудеться 8 червня.

Нагадаємо, Борис Джонсон очолив уряд Великої Британії 24 липня 2019 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua