• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

У Пекіні впали в істерику через появу ракетного есмінця США у Південно-Китайському морі

Захід американського есмінця з ракетами на борту у води Південно-Китайського моря спричинило гнівну реакцію з боку Пекіна

Американський есмінець USS Milius
Американський есмінець USS Milius
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні CNN, передає "ДС".

"Есмінець з керованими ракетами USS Milius відстоював навігаційні права та свободи в Південно-Китайському морі поблизу Парасельських островів відповідно до міжнародного права", — розповів прес-секретар 7-го флоту США генерал-лейтенант Лука Бакіч.

Парасельські острови на карті
Парасельські острови на карті

Видання уточнює, що на Парасельські острови, окрім Китаю, претендують В'єтнам та Тайвань.

Пекін вважає практично все Південно-Китайське море своїми територіальними водами, і, виходячи з цього, влада КНР вважала такий крок порушенням територіальних вод.

"Дії американських військових серйозно порушили суверенітет і безпеку Китаю і серйозно порушили міжнародне право", — заявив представник Міноборони КНР Тан Кефей.

При цьому вчора, 23 березня, у Китаї заявили, що нібито витіснили американський есмінець із "територіальних вод". Але ця інформація виявилася хибною.

У свою чергу в США повторили, що літатимуть, плаватимуть і діятимуть скрізь, де дозволяє міжнародне право.

В останні роки Південно-Китайське море стало одним із осередків напруженості в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Водний шлях, який пролягає там, називають стратегічним, він зберігає величезні запаси риби, нафти та газу. Також через нього проходить близько третини світових морських перевезень.

Нагадаємо, Міністерство оборони США закликало Конгрес затвердити проєкт оборонного бюджету на 842 млрд доларів, який передбачає збільшення сил в Азії та інших регіонах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua