• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

У Польщі заявили, що Путін може знову спробувати піти на Київ

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що російський диктатор Володимир Путін, ймовірно, планує знову оточити Київ. Окупанти під час нового наступу можуть піти з двох-трьох різних напрямків

Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький
Реклама на dsnews.ua

Таку думку голова польського уряду висловив в інтерв'ю Bild, передає "ДС".

"Я думаю, що план Путіна і його людей, таких як Валерій Герасимов, новий головнокомандувач російською армією, полягає в тому, щоб оточити Україну. Готуючи всі ці плани, він, ймовірно, відчуває, що йому потрібно атакувати з двох чи трьох різних напрямків. Тому я думаю, що українці не можуть виключати наступу з білоруської північної частини України, щоб оточити Київ із заходу", — вважає Моравецький.

Він висловив припущення про те, що ця зима тепла, а тому вогка земля не підходить для важких танків, артилерії та іншої техніки. Ймовірно, вважає, польський прем'єр, "Путін захоче дочекатися, поки висохне весь бруд, болота і не дуже підготовлений ґрунт для наступу".

Моравецький каже, що цей російський наступ може бути вже навесні — у березні чи квітні. Щобільше — Москва мобілізувала вже 200 до 250 тис. нових солдатів. Крім того, РФ має "багато боєприпасів, багато зброї і багато людей". Він такж наголошує, що "ресурси Росії дійсно великі".

"Це буде дуже жорсткий наступ. Я думаю, що, на жаль, він не тільки сповнений ненависті до України, але також хоче ще раз показати своєму народу, що він довгостроковий гравець, який ніколи не здається, і він знову нападе на Київ, так, у мене є ці побоювання", — розповів голова уряду.

Нагадаємо, за даними ГУР МОУ, президент Росії Володимир Путін наказав своїм військам захопити всю територію Донецької та Луганської областей України до березня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua