• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

У Путіна прямо заявили, що не увімкнуть "Північний потік" до зняття санкцій проти Росії

Москва обговорюватиме питання про відновлення постачання газу трубопроводом "Північний потік" тільки після зняття антиросійських санкцій

Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс.

"Проблеми в прокачуванні виникли через санкції, які ввели проти нашої країни і проти низки компаній західні держави, включаючи Німеччину та Велику Британію. Інших причин, які б призвели до проблем з прокачуванням, не існує", — сказав Пєсков.

Прессекретар Володимира Путіна запевняє, що у "Газпрому" залишився лише один агрегат, який "дає збої, ламається, що і призводить до зупинки прокачування".

Спікер глави Кремля наполягає, що західні обмеження "вносять абсолютне сум'яття, юридичне, практичне, у те, що пов'язано з техобслуговуванням усіх вузлів та агрегатів" газопроводу "Північний потік". Він також висловив сподівання, що єдину газову турбіну, яка використовувалася для прокачування газу до поточного моменту, вдасться упорядкувати і повернути до роботи.

"Санкції, які заважають обслуговувати агрегати, які заважають їх переміщувати без відповідних юридичних гарантій, які заважають давати ці юридичні гарантії тощо, саме ці санкції, які запровадили західні держави, довели ситуацію до того, що ми бачимо зараз", — заявляє кремлівський. чиновник.

Нагадаємо, російська газова компанія "Газпром" увечері 2 вересня оголосила про повне зупинення прокачування газу трубопроводом "Північний потік" нібито через виявлену несправність у компресорній станції "Портова" – єдину, що продовжує працювати.

У Єврокомісії вважають, що російська компанія "Газпром" оголосила про закриття газопроводу "Північний потік" під брехливим приводом.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua