• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Раді Європи прокоментували смертний вирок іноземцям у Донецьку

У Раді Європи засудили "вирок" так званого "суду" в окупованому Донецьку, яким до смертної кари були засуджені двоє громадян Великобританії та один громадянин Марокко

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Я рішуче засуджую смертні вироки, винесені сьогодні в окупованому українському місті Донецьку. Смертна кара несумісна з людською гідністю і являє собою нелюдське і таке, що принижує гідність, поводження. Їй не місце на європейському континенті", – заявила Пейчинович-Бурич.

"Від імені Ради Європи я закликаю дотримуватися загальних європейських принципів прав людини, з якими сьогоднішнє рішення несумісне", — підкреслила генсек РЄ.

Зазначимо, що іноземні бійці, які воювали у складі ЗСУ, є військовополоненими. Страта військовополонених вважається військовим злочином, який порушує Женевську конвенцію.

Нагадаємо, 9 червня терористи тимчасово окупованих територій Донецької області "засудили" до страти трьох іноземних бійців, які захищали Україну. Йдеться про британців Ейдена Ейсліна і Шона Піннера, а також марокканця Брагіма Саадуна.

Міністр закордонних справ Британії Елізабет Трасс заявила, що "вирок" є "нелегітимним".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua