• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Росії назвали нову суть "спецоперації" проти України

Так звана "спеціальна військова операція" Росії в Україні є гуманістичною місією, а військові дії — засіб захисту народу Донбасу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі радіостанції "Говорить Москва" заступник голови Ради Федерації РФ Костянтин Косачов, повідомляє "ДС".

"Споконвічна мета наших дій в Україні гуманітарна та гуманістична, вона не військова. Військові дії — це інструмент, це засіб. А ціль — захистити людей, які до цього шукали захист у всіх можливих місцях, включаючи колективний Захід, механізми того ж ОБСЄ, Ради Європи, ООН. Я маю на увазі людей, які жили на південному сході тоді ще України, які цього захисту не знайшли від застосування щодо них військової сили. Ми знаємо про 16 тисяч загиблих людей на Донбасі за період з 2014 по лютий 2022 року", — сказав він.

З його слів, на Заході неправильно інтерпретують цілі Росії, цю думку потрібно донести до громадян зарубіжних країн.

"Поза всяким сумнівом, від самого початку наші дії були представлені помилковим чином. З самого початку наші засоби масової інформації були заблоковані, це доведений факт. Тому так, каналів комунікації виявилося значно менше, ніж мало бути. Це питання не лише до наших опонентів. Це питання до нас самих, але ще раз повторю, меседжі, ті послання, які ми хотіли б направити в навколишній світ, на мій погляд, повинні бути значно більшою мірою зрозумілі звичайним людям, що це не суперечка між державами, що це не військова операція, яка має на меті воєнну поразку противника", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький раніше заявив, що "спецоперація" РФ в Україні є "операцією "відвойовників", адже "її мета не завойовувати".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua