• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

У росіян замало сил для наступу, але новий армійський корпус ситуації не змінить: звіт ISW (МАПА)

Сформований з добровольчих батальйонів третій армійський корпус Росії, ймовірно, не зможе суттєво змінити ситуацію на українському фронті. Наступальні можливості Росії на Херсонщині лише погіршилися

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), передає "ДС".

Зазначається, що Росія перекине 3-й армійський корпус для відновлення наступальних операцій, можливо, на напрямку міста Донецьк і на південному напрямку.

Російські військові мають намір ввести 3-й армійський корпус для посилення наступальних операцій під Донецьком, де рух навколо Мар'їнки, Пісків і Авдіївки застопорився після деяких успіхів.

Частини 3-го армійського корпусу також можуть бути розгорнуті на південній осі, в тому числі біля Херсона.

Однак підрозділи армійського корпусу навряд чи зможуть створити ефективну бойову міць.

Краще оснащення необов'язково робить сили більш ефективними, якщо особовий склад недостатньо навчений або дисциплінований, як це буває з багатьма членами добровольчих частин 3-го армійського корпусу.

Зображення елементів 3-го армійського корпусу показали, що добровольці фізично нездорові і старі. Аналітики також відзначають, що нестача в Росії досвідчених молодших офіцерів вплине на ефективність 3-го армійського корпусу.

Наступальні можливості Росії в Херсонській області ще більше погіршилися.

На це вказує те, що, за даними ОК "Південь", 27 серпня російська ДРГ (близько 10 осіб) мала невдалий штурм на напрямку Добропілля – Добрянка. ISW пише, що 10 осіб занадто мало, щоб ефективно діяти як маневрена одиниця.

Якщо ОК "Південь" правильно повідомляє про чисельність і завдання цього підрозділу, це означатиме, що російські сухопутні сили в Україні деградували настільки, що вони намагаються проводити наступальні операції, а ешелони розташовуються занадто низько, щоб досягти значних успіхів.

Інші ключові висновки аналітиків ISW:

  • Російські сили провели обмежену наземну атаку на північ від Харкова.
  • Російські сили провели обмежені наземні атаки на північний захід від Ізюма, на північний схід від Сіверська, на північний схід і південь від Бахмута, а також на захід і південний захід від Донецька.
  • Українські сили завдали ударів по російських повітряно-десантних підрозділах на заході Херсонської області.
  • Сторони обмінялися звинуваченнями в обстрілі Запорізької АЕС.
  • Російське військове керівництво, можливо, переходить до нової фази мобілізації в центральній частині Росії і, ймовірно, вичерпало резерви потенційних новобранців в більш периферійних і безправних регіонах.
  • Російська влада посилює правоохоронні операції на окупованих територіях.

Нагадаємо, за даними Генштабу, за минулу добу ЗСУ відбили ворожий наступ на трьох напрямках — Слов’янському, Авдіївському, Бахмутському.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua