• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

У Швейцарії засудили банкірів за допомогу другу Путіна з мільйонами франків

Окружний суд Цюриха визнав чотирьох банкірів винними у недбалості при проведенні фінансових операцій. Зловмисники допомогли близькому другу президента Росії Владіміра Путіна перерахувати мільйони франків через швейцарські банківські рахунки

svit.aero
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

За даними агенства, Суд визнав трьох росіян і одного швейцарця винними у допомозі Сергєю Ролдугіну, віолончелісту, більш відомому у Швейцарії як "гаманець Путіна". Ролдугін також є хрещеним батьком старшої дочки Путіна Марії. 

Чоловіки отримали умовні терміни ув'язнення по сім місяців кожен, їхні імена не називають через швейцарські обмеження на розголошення інформації. Звинувачені були співробітниками швейцарської дочірньої компанії "Газпромбанку", в тому числі, за даними ЗМІ, її виконавчий директор Роман Абдулін.

Зловмисники допомогли Ролдугіну покласти мільйони франків на швейцарські банківські рахунки в період між 2014 і 2016 роками. Мова йде про 50 мільйонів швейцарських франків на двох рахунках "Газпромбанку".

Згідно з обвинуваченням, банкіри проявили злочинну недбалість, дозволивши відкрити рахунки і не ставлячи під сумнів походження коштів.

Банкіри підписали декларації про те, що віолончеліст не є "політично значущою особою" — формальне визначення, яке викликало б додаткову перевірку — незважаючи на публічні повідомлення про зв'язки Ролдугіна з Кремлем і Путіним.

Як писала "ДС", майже половина швейцарців проти збільшення допомоги Україні. Думки жителів Швейцарії щодо продовження допомоги Україні розділилися порівну, при цьому молодь менше підтримує рішучі дії, ніж старше покоління.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua