• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У США не бачать підготовки Білорусі до нападу на Україну

Розвідка США не бачить ознак того, що в Білорусі готуються до масштабного нападу на Україну після завершення спільних навчань із Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив у середу представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я вам скажу, що ми досі не бачили жодних ознак того, що Білорусь має наміри, планує або організовується для того, щоб увійти, фізично проникнути на територію України, аби допомогти російським силам в Україні", — зазначив представник Білого дому.

У відповідь на запитання журналістів щодо тісної взаємодії російських та білоруських сил та занепокоєння у зв'язку Польщі Кірбі зазначив, що американська сторона "поділяє" ці занепокоєння.

"Очевидно, що Білорусь надала відчутну географічну підтримку росії, в той час як рф продовжує завдавати ударів по Україні з білоруської території", — наголосив Кірбі.

Водночас, він зазначив, що Сполучені Штати уважно стежать за проведенням спільних навчань білорусів із росіянами та моніторять ситуацію "як і раніше".

При цьому представник Білого дому також зазначив, що стратегічна мета цих навчань залишається невизначеною і може полягати як у демонстрації сили, так і у відпрацюванні конкретних операцій у контексті російської агресії проти України.

Як повідомляла "ДС", 17 січня оприлюднено супутникові знімки сервісу Planet Labs, які показали розгортання російських військ на одному з полігонів на півночі Білорусі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua