• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У США підтвердили факт крадіжки українського зерна Росією

Сполучені Штати змогли підтвердити факт, що Росія краде українське зерно

Нед Прайс
Нед Прайс / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Держдепартаменту США Нед Прайс, відповідаючи на питання про судно під сирійським прапором з українським ячменем у Лівані, передає "ДС".

"Я не можу коментувати якесь конкретне судно чи конкретно це повідомлення. Я бачив його незадовго до того, як прийшов сюди. Але я можу сказати, що ми змогли підтвердити той факт, що росіяни вкрали зерно, яке належить Україні. Тони українського зерна потрапили на міжнародний ринок на російських судах – зерно, яке належить народу України", – сказав представник Держдепу.

За словами Прайса, США прагнуть привернути увагу до крадіжки українського зерна Росією, яка чинить перешкоди для вільного потоку зерна на глобальний ринок.

"Це частина ширшого кола дій Росії, які посилили проблему продовольчої безпеки, яка призвела до таких руйнівних наслідків у всьому світі, від Африки на південь від Сахари до Латинської Америки та деяких частин Індо-Тихоокеанського регіону", — сказав речник Держдепу США.

Як писала "ДС", Росія навмисно намагається не допустити продукти харчування з українських портів у Чорному морі до "тих, хто найбільше страждає від найгострішої нестачі харчової безпеки".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua