• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У Туреччині проведуть третю зустріч для досягнення миру в Україні, – Bloomberg

У Стамбулі (Туреччина) в жовтні має відбутися третя міжнародна зустріч для досягнення миру в Україні

Туреччина
У Туреччині проведуть третю зустріч для досягнення миру в Україні / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на свої джерела, передає "ДС".

Очікується, що на зустріч прибудуть радники з питань національної безпеки різних країн, серед яких США. Учасники обговорюватимуть ідеї досягнення міцного миру в Україні.

Також, стверджують співрозмовники агентства, на саміті хочуть бачити Китай, але поки що неясно, чи надішле Пекін свого представника.

Росія на зустріч не запрошена – як і на попередні, що проходили в Данії та Саудівській Аравії. Останню зустріч Міністерство закордонних справ РФ називало "спробою сколотити антиросійську коаліцію".

Як зазначається, Україна та її союзники намагаються переконати країни, які зберігають нейтралітет стосовно російської агресії, виступити проти Москви. Такі зустрічі розглядаються як можливість для України прямо пояснити свою позицію цим країнам, серед яких, зокрема, Бразилія та Індія.

На порядку денному майбутніх переговорів у Стамбулі – план президента Володимира Зеленського, що складається з 10 пунктів, так звана "формула миру".

Вказується, що за підсумками переговорів Україна сподівається до кінця року провести саміт, під час якого на основі українських вимог буде сформульовано спільну мирну ініціативу.

Як писала "ДС", у жовтні Європейська комісія рекомендуватиме розпочати переговори про членство України в Європейському Союзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua