• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Україна матиме лише одну спробу на контрнаступ, - президент Чехії

У Сил оборони України буде лише одна можливість провести масштабний контрнаступ у спробі вибити російських окупантів зі своєї території, на ще один може не вистачити ресурсів

Петер Павел
Петер Павел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Чехії, генерал НАТО у відставці Петер Павел заявив у інтерв'ю польському виданню Rzeczpospolita, передає "ДС".

"Багато країн, багато політиків очікують цього року певного прогресу (на фронті — ДС). Я вважаю, що Україна матиме лише одну спробу розпочати великий контрнаступ.

Тому, якщо вона вирішить розпочати великий контрнаступ – і він зазнає невдачі, отримати кошти на наступний буде вкрай складно", – сказав президент Чехии.

Він додав, що офіційному Києву та його союзникам потрібно бути "реалістами і визнати, що наступного року у Сполучених Штатах відбудуться вибори, а після попередніх виборчих кампаній у США видно, що суспільство та політики у них більше зосереджуються на внутрішніх справах".

"Навіть якщо у майбутній кампанії і буде важлива глобальна тема, вона буде пов'язана не з Європою, а з американо-китайськими відносинами. Інтерес Америки до України та рівень допомоги можуть знизитися наступного року. І коли інтерес Америки згасне, багато європейських країн зроблять те ж саме", – пояснив Павел.

Чеський президент також вчергове підняв ідею щодо відмови України від частини своєї території. Але, за його словами, "якщо українці колись наважаться на це, то це буде лише їхнє рішення".

"Ми не повинні штовхати Київ ні в якому напрямку: ні йти на поступки, ні битися до останньої людини. Ми можемо максимально підтримувати українців, але не можемо давати їм плани. Ми можемо лише надати їм свою допомогу: все, що допоможе їм досягти своєї мети", – резюмував Павел.

Як писала "ДС", 6 березня Інститут вивчення війни повідомив, що очікувана кульмінація наступу окупантів у районі Бахмута, завершений російський наступ в районі Вугледара і зупинений російський наступ у Луганській області створюють добрі умови для українських контрнаступальних операцій.

15 березня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що інформація про великі втрати української армії на фронті та критичність їх впливу на контрнаступ не відповідає дійсності.

19 березня засновник російської ПВК "Вагнер" Євгєній Пригожин анонсував масштабний контрнаступ Сил оборони України вже у квітні, закликаючи зберегти військові сили РФ, і тим самим виправдовуючи нездатність досягти цілей у Бахмуті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua