• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

У Японії анонсували появу "довічної" COVID-вакцини

Команда дослідників з Токійського інституту медичних наук розробила вакцину, яка захищатиме від зараження коронавірусом протягом усього життя.

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Клінічні дослідження препарату заплановані на 2023 рік, передає "ДС" із посиланням на The Japan Times.

Наявні вакцини забезпечують лише тимчасовий імунітет від коронавірусу та для підтримки їх ефективності потрібна ревакцинація.

На думку дослідників, вакцина з довічною ефективністю призведе до величезної фінансової економії та дозволить швидше подолати пандемію.

Для створення нового препарату вчені використали розроблену британським лікарем Едвардом Дженнером у 1796 році вакцину від віспи. В її основі лежить безпечний для людини вірус коров'ячої віспи.

"Вона залишається єдиною вакциною, яка успішно знищила інфекційне захворювання, причому останнім відомим випадком був пацієнт у Сомалі у 1977 році після скоординованої глобальної кампанії вакцинації Всесвітньою організацією охорони здоров'я", — пише видання.

Почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара розповів, що новий препарат може виробляти потужні антитіла, що нейтралізують, протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший з усіх існуючих вакцин клітинний імунітет.

Однокомпонентну вакцину успішно протестували на мишах – імунітет у них тримався щонайменше 20 місяців.

Також препарат випробували на макаках – вони вакцина сформувала захист від пневмонії.

Клінічні дослідження вакцини здійснить фармацевтична компанія Nobelpharma. У випробуваннях візьмуть участь від 150 до 200 добровольців, щеплених проти COVID-19 та ті, хто перехворів.

У разі успішного результату препарат дозволять використовувати.

За прогнозом розробників це може статися не раніше 2024 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua