• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

У Японії навчили штучний інтелект шукати міни у землі: точність — до 90%

Японська компанія NEC навчила штучний інтелект визначати місця, де у землі можуть знаходитися протипіхотні та протитанкові міни

Замінована територія
У Японії навчили штучний інтелект шукати міни у землі
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні NEC, передає "ДС".

Як зазначається, NEC успішно провела експерименти зі штучним інтелектом, щоб передбачити ймовірність закладення наземних мін у певних районах.

"Було підтверджено, що найбільш ймовірне положення мін можна передбачити з високою точністю (близько 90%)", — стверджують у компанії.

NEC поширила схему, де зеленим кольором позначені зони з мінами, а червоним – результат аналітичної роботи програмного забезпечення.

Робота ШІ
Результати роботи системи з ШІ

Проєкт реалізували спільно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. NEC отримав від МКЧХ відкриті дані — географічну та геологічну інформацію, місцезнаходження житла та інфраструктурних будівель, а також звіти мешканців. Потім штучний інтелект проаналізував інформацію.

У компанії зазначають, що нова система дозволить саперам швидше та з меншими витратами обстежувати великі площі.

Передбачається, що згодом для підвищення швидкості та точності прогнозів використовуватимуться й нові джерела даних, таких як дистанційне зондування (з дронів, супутників тощо).

Як писала "ДС", Україна стала одним із найбільших у світі "мінних полів": наразі заміновано понад 180 тис. кв. м території.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua