• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У ЄС зростає кількість запитів на притулок: статистика

У першій половині 2023 року кількість мігрантів, які подають заяви про надання притулку в Європейському Союзі, зросла на 28% порівняно з аналогічним періодом минулого року

Євросоюз
У ЄС зростає кількість запитів на притулок
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

За даними Агентства ЄС з питань притулку, від січня до кінця червня було подано 519 тис. таких запитів у блоці з 27 країн, Швейцарії та Норвегії.

"Це ставить ЄС на шлях прийняття понад мільйона шукачів притулку цього року — найбільшу кількість з 2015-2016 років, коли спостерігався величезний приплив, переважно сирійців, які тікали від війни у своїй країні", — зазначають автори публікації.

У 2015 році блок отримав 1,35 млн прохань про надання притулку, а у 2016-му їх було на 1,25 млн більше.

Ці показники знизилися у 2017 році — після того, як ЄС уклав угоду з Туреччиною про обмеження нерегулярного перетину кордону, а також під час пандемії COVID-19 у 2020-2021 роках, коли діяли обмеження на подорожі.

У 2022 році кількість заявок зросла на 53% відсотки, що поставило багато країн ЄС "під тиск", кажуть в Агентстві з питань притулку.

Як зазначається, розміщення та підтримка в багатьох випадках вже є недостатніми, оскільки кілька країн ЄС приймають кілька мільйонів українських біженців, які користуються статусом захисту, окремим від притулку, через війну Росії проти України.

На сирійців і афганців припадає майже чверть заяв про надання притулку, отриманих цього року. Наступні — вихідці з Венесуели, Туреччини, Колумбії, Бангладешу та Пакистану.

Німеччина, яка прийняла більшість сирійських біженців у 2015-2016 роках, продовжує залишатися головним місцем призначення шукачів притулку в ЄС, переважно із Сирії та Афганістану. Цьогоріч на неї прийшлося 62% заяв сирійців.

Іспанія стала основним пунктом призначення для громадян Венесуели, яким, як правило, надавали гуманітарні візи, а не статус притулку, якщо їхня ситуація вимагала захисту.

Загалом 41% заявників отримали або статус біженця, або іншу форму захисту, яка дозволяла їм залишитися.

Також, порівняно з останніми роками, зросла кількість росіян та іранців, яким надано захист у Європі.

Як писала "ДС",у Норвегії різко побільшало біженців з України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua