• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

У Євросоюзі пояснили рішення передати Україні танки

Європейський Союз підтримує постачання Україні важких бойових танків західних зразків у відповідь на ескалацію з боку Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Євросоюзу Пітер Стано, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Рішення про поставку танків в Україну зумовлене рішучістю ЄС допомогти Україні оборонятися на тлі підвищення рівня ескалації з боку Росії. Тобто, це відповідь на ескалацію з боку Росії, яка вже близько року здійснює злочинне та невиправдане вторгнення в Україну, вбиває мирне населення, руйнує цивільну інфраструктуру, використовує голод як зброю", — зазначив Стано.

Водночас, він нагадав, що ЄС був залучений до пошуку мирного врегулювання задовго до початку повномасштабного російського вторгнення.

"Майже за рік до цього (російського вторгнення – ред.) ЄС пропонував російській стороні обговорити наявні, можливі або реальні занепокоєння росії щодо безпекової ситуації… Ми завжди готові підтримати будь-які змістовні мирні зусилля. У цьому контексті ми тісно координуємо зусилля з нашими партнерами, включаючи Сполучені Штати та інших членів міжнародного співтовариства. Тому що головна мета, вкрай нагальна, — щоб мир повернувся в Україну якнайшвидше", — наголосив Стано.

Він висловив жаль, що всі мирні ініціативи ЄС досі ігнорувалися Кремлем, і Москва продовжує відкидати будь-які пропозиції.

Як повідомляла "ДС", посол України у Франції Вадим Омельченко стверджує, що західні країни загалом пообіцяли надати Києву 321 важкий танк.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua