• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Євросоюзі виключили переговори щодо безпеки за спиною України

Рішення з безпеки в Європі, у тому числі й у питанні російської агресії проти України, не прийматимуться без участі Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу з президентом Франції Еммануелем Макроном, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Одна річ є дуже чіткою – жодні рішення не відбуватимуться без Європи. Наприклад, Євросоюз є дуже залученим, коли йдеться про підтримку України. Я відвідала Україну у жовтні, ми доставили фінансову допомогу у 6 мільярдів євро, і ми є незамінними (партнерами) в забезпеченні енергетичної безпеки України. ЄС застосував санкції проти Росії у відповідь на її агресію. Все це є фактами. До цього, ми маємо нормандський формат за участі Франції й Німеччини", — наголосила президент Єврокомісії.

Вона зазначила, що зараз Євросоюз стикається з великою напругою у сусідстві, що пов'язане з військовим тиском Росії на Україну та спробами Росії залякати Молдову.

"Я дуже задоволена, що країна із великою політичною вагою та досвідом буде залучена до головування в ЄС в такі складні часи. Тому що голос Франції є голосним та чітким. Франція тримає Європу дуже близько до серця. Разом із французьким головуванням ми будемо зважати на майбутню архітектуру європейської безпеки. Ми представимо своє бачення та пропозиції, над якими вже працюємо. Але, знову, не буде жодних рішень у цьому сенсі без участі Європи", — наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що більшість європейських країн також є членами НАТО, що є важливою обставиною у контексті обговорення європейської безпеки, а також у діалозі між Росією та США.

Як повідомляла "ДС", 1 січня Франція очолила Раду Євросоюзу.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого Росія пропонує країнам НАТО зобов'язатися не приймати Україну та інші східноєвропейські держави до Альянсу, а також відмовитись від будь-якої військової діяльності на території України та інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

Сполучені Штати Америки заявили, що ознайомилися з пропозиціями Росії щодо так званих "гарантій безпеки", але готові вступати в переговори лише разом із європейськими союзниками та партнерами. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підкреслив, що Європейський Союз має брати участь у переговорах щодо гарантій безпеки в Європі та інших подібних переговорах.

У Росії заявили, що готові обговорювати "гарантії безпеки" виключно зі США та вважають, що залучення інших країн позбавить переговори сенсу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua