• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

Угорщина озвучила головну умову для підтримки вступу України до НАТО

Угорщина підтримає вступ України до Північноатлантичного Альянсу, якщо вона позбудеться недоліків, нібито пов'язаних з дотриманням прав етнічних угорців. Зокрема, з правом на освіту рідною мовою

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністра закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв'ю для ТАСС, передає "ДС".

"Українцям треба провести ряд серйозних змін, якщо вони серйозно думають про євроатлантичну інтеграцію. Про одну таку сферу я скажу конкретно: це повага прав національних меншин, тому що в України тут багато недоліків", — зазначив він.

За його словами, Будапешт не задоволений ситуацією з правами етнічних угорців в Україні.

"Їх права на освіту рідною мовою, на її використання в адміністрації, в культурі і релігії порушуються. Закон, який забороняє особам з подвійним громадянством займати громадські посади, є антидемократичним. Ми розуміємо, з якими викликами стикається Україна, її боротьбу за суверенітет і територіальну цілісність, але ми ніколи не приймемо такого підходу до національних меншин", — додав Сійярто.

Нагадаємо, у вересні 2021 року глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про освіту, який нібито обмежує використання угорцями в Закарпатській області угорської мови.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua