• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Угорщина заблокувала виділення Україні макрофінансової допомоги ЄС

На засіданні міністрів фінансів Європейського Союзу Угорщина заблокувала надання Україні 18 млрд євро допомоги у 2023 році

Євро
Євро
Реклама на dsnews.ua

Єдина країна ЄС заблокувала фінансову допомогу Україні на 2023 рік. Угорщина висловилася проти надання Україні макрофінансової допомоги Євросоюзу, пише "ДС" з посиланням на "Дзеркало тижня".

Під час відкритої частини засідання Ради з економічних та фінансових питань міністр фінансів Угорщини Міхай Варга від імені країни висловився проти ухвалення Європейською радою законодавчих поправок, які б дозволили виділити Україні у 2023 році 18 млрд євро макрофінансової допомоги плюс.

"Угорщина проти поправки у фінансове законодавство", — сказав Варга у Брюсселі.

Водночас міністри кваліфікованою більшістю проголосували за поправку до фінансового регламенту.

"На жаль, ми не змогли прийняти пакет в цілому. Проте це не охолодить наші амбіції почати виділяти нашу допомогу Україні з початку січня. Я прошу Комітету з питань економіки та фінансів знайти альтернативне рішення. Це означає, що ми маємо знайти рішення, яке підтримають усі країни. Ми знайдемо рішення, щоби підтримати Україну", — зазначив головуючий на засіданні міністр фінансів Чехії Збігнєв Станюра.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua