• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Угорщини немає: ЗМІ назвали дві країни ЄС, які проти статусу кандидата для України

Нідерланди та Данія виступають проти надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу на червневому саміті ЄС

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють джерела видання Bloomberg, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Так, Данія в дипломатичній ноті наголосила, що Україна, на її думку, недостатньо відповідає критеріям, пов'язаним зі стабільністю інститутів демократії, верховенства права, прав людини та поваги та захисту меншин.

"Києву потрібно буде "фундаментально вдосконалити свою законодавчу та інституційну базу", щоб прогресувати у всіх цих сферах", — розповіло видання.

Нідерланди вважають, що Україна "загалом на дуже ранній стадії" готовності взяти на себе зобов'язання щодо членства в ЄС та створення функціонуючої ринкової економіки або становлення конкурентоспроможності на єдиному ринку.

Проте, за даними джерел видання, більшість країн ЄС, включаючи Італію, підтримують надання Україні статусу кандидата. Польща, Литва та Ірландія заявили на зустрічі послів ЄС 8 червня, що хочуть, щоб лідери ЄС ухвалили чітке рішення на користь кандидатства. А Естонія вважає за необхідне дати надію Україні. Водночас, Німеччина заявила, що результатом саміту лідерів ЄС у червні може стати умовний статус кандидата.

Як повідомляла "ДС", віцепрем'єр-міністр з євроінтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що в ЄС є три країни, які виступають проти надання Україні статусу кандидата у члени Євросоюзу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua