• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Загрожує позбавленням громадянства: Президент Молдови про участь у війні на боці Росії

Президент Молдови Майя Санду попередила, що позбавлятиме громадянства жителів країни, які беруть участь у війні Росії проти України на боці агресора

Реклама на dsnews.ua

Про це вона заявила за підсумками засідання Вищої Ради безпеки, передає "ДС".

"Є ризик мобілізації громадян Молдови в східних районах Молдови. Ми розглядаємо можливість відкликання громадянства у громадян, які володіють тільки громадянством Молдови і будуть виступати у військовому конфлікті на боці агресора", — заявила Санду.

Вона додала, що поки немає підтвердження інформації про мобілізацію в цьому регіоні, але влада попереджає про покарання для тих, хто буде мобілізований і буде виступати на боці Росії.

Президент пояснила, що в першу чергу розглядається можливість відкликання громадянства у тих, у кого є подвійне громадянство — російське і молдавське.

Також Санду зазначила, що наразі ризик застосування ядерної зброї "малоймовірний, але не неможливий". Тому Уряд отримав рекомендацію Радбезу перевірити ступінь готовності установ і населення до подолання наслідків можливих ядерних катастроф.

Як писала "ДС", Міністерство закордонних справ Молдови підтвердило, що не дозволило в'їзд на територію країни російським військовим так званого Оперативного угруповання, що базується у Придністров'ї.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua