• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Україна зможе отримувати газ з Румунії

У четвер, 7 липня, було введено в експлуатацію інтерконектор Греція-Болгарія, завдяки чому Румунія зможе постачати газ до Молдови та України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Румунії Ніколає Чуке на пресконференції з главою грецького уряду Кіріакосом Міцотакісом, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"По суті, цей інтерконнектор сполучить мережу, що проходить через Анатолію та Адріатику, а також підключиться до трубопроводу BRUA, забезпечуючи тим самим постачання газу до Болгарії та Румунії", — зазначив Чуке.

"І, звичайно, ми можемо забезпечити постачання газу нашим східним партнерам — Україні та Республіці Молдові та іншим країнам за схемою розподілу цієї газової мережі", – додав прем'єр Румунії.

У той час як Україна ще з 2014 року отримує газ із неросійських джерел, Молдова повністю залежить від постачання з Росії.

Як повідомляла "ДС", за підсумками червня 2022 року постачання ЗПГ до Європи зі Сполучених Штатів вперше в історії перевищили постачання трубопровідного газу з Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua