• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Українці напускають радіоактивну хмару на Європу: У Путіна видали черговий перл

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев заявив, що на Європу "насувається радіоактивна хмара", яка виникла після "знищення боєприпасів із збідненим ураном"

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев
Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев / kremlin.ru
Реклама на dsnews.ua

Про це чиновник заявил на нараді в Сиктивкарі, передає "ДС"із посиланням на ТАРС.

"…американці вже не раз в історії так "допомагали" країнам. "Україні теж "допомогли", натиснули на своїх сателітів і поставили боєприпаси зі збідненим ураном. Їхнє знищення призвело до того, що радіоактивна хмара попрямувала в бік Західної Європи. І в Польщі вже зафіксовано зростання радіації", — заявив Патрушев.

Зазначимо, що гідно з даними Державного агенства з атомної енергії Польщі, інформація про підвищення радіації неправдивою.

За даними виданн Wiadomości спочатку фейк щодо "радіоактивної хмари" почали поширювати в Twitter. Автор допису стверджував про підвищення рівня радіації в Хмельницькій області внаслідок "знищення складу снарядів зі збідненим ураном".

"До твіту був прикріплений графік гамма-випромінювання, зафіксованого в місті Хмельницькому, яке нібито збільшилося на десятки одиниць. Інтернет-користувачі поширили цей текст, нагнітаючи атмосферу паніки", — пише видання.

Нагадаємо, 21 березня Велика Британія оголосила про постачання в Україну партії бронебійних снарядів із збідненим ураном.

Російський президент Володимир Путін заявив, що РФ буде змушена "реагувати" у разі використання Україною снарядів із збідненим ураном.

Міністерство оборони Британії заявило, що Росія навмисно намагається поширювати дезінформацію про снаряди зі збідненим ураном

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua