• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Українці своїм контрнаступом на сході заскочили росіян зненацька, — британська розвідка

Британська розвідка розповіла про все більшу ізоляцію російських сил навколо Ізюма і загрозу для Росії, якою є можлива втрата Куп’янська

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії, передає "ДС".

У Міноборони Британії нагадують, що українські війська розпочали наступальні дії на півдні Харківської області 6 вересня 2022 року і передові частини вузьким фронтом просунулися до 50 км на територію, яка раніше була під контролем Росії.

"Російські війська, ймовірно, були заскочені зненацька. Сектор утримувався незначними силами, і українські підрозділи захопили або оточили кілька міст" — йдеться в огляді.

"Російські сили навколо Ізюма, ймовірно, стають все більш ізольованими. Українські частини тепер загрожують Куп'янську; його захоплення було б значним ударом для Росії, оскільки він розташований на шляхах постачання до лінії фронту на Донбасі" — зазначає британська розвідка.

Як наголошується, оскільки українські операції також тривають у Херсоні, фронт російської оборони відчуває тиск як на північному, так і на південному флангах.

Як повідомлялося за даними британської розвідки, на тлі наступу України на півдні російські командири зіткнулись з дилемою: розгортати оперативні резерви для підтримки свого наступу на Донбасі чи захищатися від українських сил на півдні. 

Нагадаємо, за даними ISW, українські бійці під час контрнаступу звільнили близько 2500 квадратних кілометрів у Харківській області і мають всі шанси розірвати наземні лінії зв’язку росіян з Ізюмом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua