• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Збитки від 10 найбільших природних катастроф у 2021 році сягнули $170 млрд

Десять найбільш руйнівних природних катастроф у 2021 році обійшлися світу щонайменше у 170 млрд доларів

Збитки сягнули 170 млрд доларів
Збитки сягнули 170 млрд доларів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Такі дані наводить британська неурядова організація Christian Aid, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Організація посилається на звіти страхових компаній, повідомлення ЗМІ та інші джерела, до яких зверталася.

Як зазначається, збитки збільшилися на 13% порівняно з 2020 роком. Доповідь Christian Aid, яку організація готує щороку, ґрунтується на витратах страхових компаній і може не враховувати всього обсягу.

На першому місці — ураган "Іда", що обрушився на Новий Орлеан і більшу частину Луїзіани в останні тижні серпня, потім поширився на північ, спричинивши сім торнадо в Нью-Джерсі та Пенсільванії та затопивши автостради у Філадельфії. Збитки, згідно з підрахунками, сягнули 65 млрд доларів. Водночас шкода, завдана об'єктам нерухомості, зробила його найдорожчим природним катаклізмом у 2021 році.

На другому місці за обсягом фінансових втрат — повені в Європі, які коштували страховим компаніям 43 млрд доларів.

Крижаний шторм, що прийшов до Техасу в лютому, забрав життя понад 111 мешканців штату. Збитки перевищили 20 млрд доларів, згідно з даними страхових компаній. Водночас місцеві ЗМІ повідомляли, що збитки могли сягнути 200 млрд доларів.

За даними метеоролога та директора з аналізу природних катастроф страхової компанії Aon Стіва Боуена, очікується, що 2021-й стане шостим роком, у якому страхові компанії зазнають збитків обсягом понад 100 млрд доларів.

Водночас найбільша перестрахувальна компанія світу Swiss Re підрахувала, що природні катастрофи та екстремальні кліматичні явища за минулий рік завдали збитків у розмірі близько 250 млрд доларів. Це на 24% більше, ніж роком раніше. Збитки для страхової галузі стали четвертими за масштабом з 1970 року.

Частоту і масштаб природних катастроф, а також обсяг збитків, яких вони завдають і розвиненим, і країнам, що розвиваються, дедалі більше пов'язують зі змінами клімату.

Як писала "ДС", на півночі Гренландії 21 грудня зафіксували аномально високу температуру повітря.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua