• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Утилізувати чи віддати Україні: В Австралії вирішують долю 41-го винищувача-бомбардувальника F/A-18 Hornet

Австралія, США та Україна обговорюють відправку 41 винищувача-бомбардувальника F/A-18 Hornets королівських ВПС з Австралії (RAAF) до Києва

F/A-18 Hornets
F/A-18 Hornets
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The Australian Financial Review, передає "ДС".

Ідею з передачею винищувачів має схвалити Вашингтон, оскільки він володіє інтелектуальною власністю на літаки, що були зняті з експлуатації RAAF і які згодом замінять на F-35. Австралія замовила 72 літаки.

У виданні підкреслюють, що якщо зняті з експлуатації F/A-18 не відправлять в Україну, їх буде знищено або продано приватній авіаційній компанії RAVN Aerospace для використання в США як "ворогів" під час тренувань військових авіаторів.

Роберт Поттер, австралійський експерт з безпеки, який консультує український уряд, підтвердив, що переговори тривають, але конкретна угода ще не завершена, пише видання.

Окреме джерело, близьке до переговорів, погодилося, що немає сенсу знищувати літаки, які, за його словами, можуть бути готові протягом чотирьох місяців і використовуватися для відбиття російського вторгнення.

Як зазначає видання, українських пілотів і наземний екіпаж можна швидко навчити керувати Hornets за допомогою навчальних посібників українською мовою.

Літаки можуть бути використані для перехоплення та збивання ворожих ракет.

Щоб запобігти ризику ескалації, австралійці (і американці), як очікується, чітко повідомлять, що Hornets можуть літати лише в українському повітряному просторі, попередивши, що якщо вони будуть використані для бомбардування Росії, союзники припинять обслуговування літаків.

Як писала "ДС", 5 червня перші групи українськіх пілотів вже відправилися до Великої Британії, де вони будуть проходити навчання на західних винищувачах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua