• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Переконують в успіхах: Путін досі отримує спотворену інформацію про війну в Україні, – WSJ

Оточення російського диктатора Владіміра Путіна систематично дезінформує його про ситуацію на фронті в Україні, намагаючись не повідомляти йому погані новини

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання The Wall Street Journal, журналісти якого поспілкувалося з чинними і відставними функціонерами і розвідниками в Росії та на Заході, а також з "людьми, близькими до Кремля", передає "ДС".

За підсумками розмов зі своїми джерелами журналісти видання склали враження, що у російського президента "дуже обмежене уявлення про реальний стан речей", який стосується війни в Україні.

WSJ пише, що кожного ранку Путін отримує письмове зведення з фронту, в якому акцент завжди робиться на успіхах, а невдачі згладжуються. Крім того, в таких зведеннях іноді застаріла на кілька днів інформація, оскільки перед тим, як потрапити до Путіна, вона проходить через фільтри ФСБ, Ради безпеки і особисто її голови Ніколая Патрушева.

Як зазначає видання, останнім часом Путін почав "трохи більше цікавитися реальною картиною війни", однак "він, як і раніше, оточений адміністрацією, яка підтримує в ньому переконаність, що Росія переможе, незважаючи на всі людські та економічні втрати".

Нагадаємо, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) оцінюють повторний наступ росіян з білоруської території як малоймовірний, але можливий. Умови для нового способу дій Москва створює щонайменше з жовтня – і це може бути не просто інформаційною спецоперацією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua