• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Уже не за горами: Три сценарії падіння путінського режиму

Росія йде до поразки у війні з Україною та усім демократичним світом

Фото Едуардо Морчано
Фото Едуардо Морчано
Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання Foreignaffairs, повідомляє "ДС".

Війна президента Росії Володимира Путіна в Україні мала стати його коронним досягненням, демонстрацією того, як далеко просунулася Росія після розпаду радянської імперії в 1991 році. Анексія України мала стати першим кроком у відбудові Російської імперії. Путін мав намір виставити Сполучені Штати як паперового тигра за межами Західної Європи та продемонструвати, що Росія разом з Китаєм призначена для лідерської ролі в новому багатополярному міжнародному порядку.

 Так не вийшло. Київ тримався міцно, а українська армія перетворилася на джаггернаут, частково завдяки тісному партнерству зі Сполученими Штатами та західними союзниками. Російські військові, навпаки, продемонстрували погане стратегічне мислення та організованість. Політична система, яка стоїть за нею, виявилася неспроможною вчитися на своїх помилках.

Росія йде до поразки: три основні сценарії розвитку подій:

  • Росія визнає свою поразку, погодившись на врегулювання шляхом переговорів на умовах України. Його називають найменш імовірним. При цьому Путін намагатиметься всіма силами зберегти Крим;

▪ Провал РФ на тлі ескалації. Росія намагатиметься затягнути військові дії, влаштовуватиме диверсії в Україні та країнах-союзниках. У гіршому випадку може бути ядерний удар по Україні. Це призведе до прямої військової конфронтації між НАТО та Росією;

▪️ Поразка через крах режиму, причому вирішальні бої відбуватимуться не в Україні, а в залах Кремля чи на вулицях Москви. РФ чекає держпереворот та війна всередині країни. Європі в такому разі слід підготуватися до заворушень, які спричинить поразка РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua