• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Уже відсьогодні Росія призиватиме в армію чоловіків з нових окупованих територій України

Путін підписав указ про те, що з жовтня по грудень 2023 року російські військові призвуть 130 тис. особового складу

Призов у Росії
Призов у Росії
Реклама на dsnews.ua

Росія планує призивати в армію чоловіків з окупованих територій України, наголошує у своєму звіті вашингтонський Інститут вивчення війни (ISW), пише "ДС".

Російський уряд оголосив, що осінній призов пройде на більшій частині території Росії, включаючи, як повідомляється, незаконно анексовані території України.

Заступник начальника Головного організаційно-мобілізаційного управління Генштабу ЗС РФ контрадмірал Володимир Цимлянський 29 вересня заявив, що осінній призов відбудеться "в усіх суб’єктах Російської Федерації", у тому числі й на окупованих територіях України, повідомляють численні російські державні ЗМІ.

Призов, за його словами, розпочнеться з 1 жовтня на всій території Росії, за винятком районів Крайньої Півночі, де він відкладений на місяць через погану погоду. Цимлянський стверджував, що Росія не відправлятиме призовників на війну в Україну і що призовники служитимуть 12 місяців.

Президент Росії Володимир Путін 29 вересня підписав указ про те, що з жовтня по грудень 2023 року російські військові призвуть 130 тис. особового складу. Це є менше, ніж було призвано навесні (147 тисяч) заявив Цимлянський.

У російських законах, за якими у жовтні 2022 року було незаконно приєднано до Росії територію Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, було зазначено, що призов на військову службу на цих територіях розпочнеться у 2023 році. Але російські урядовці оголосили за день до початку весняного призову 2023 року, що призов на військову службу на цих територіях "не відбуватиметься до подальшого повідомлення".

За даними Центру національного спротиву, на тимчасово окупованих землях півдня України продовжується фіксація заходів мобілізаційної підготовки до лав ворожої армії. Росіяни формують систему військового обліку призовників, військовозобов’язаних з поміж жителів ТОТ. Тобто окупанти створили так звані "федеральні комісаріати" на ТОТ Херсонської та Запорізької областей. 

Водночас у своїх пропагандистських телеграм-каналах російські окупаційні адміністрації регулярно розміщують оголошення із вимогами до місцевого населення призовного віку та військовозобов’язаних надати особисті дані та копії документів, що посвідчують особу з подальшою постановкою на "тимчасовий облік" у новостворених "військових комісаріатах". 

Також, місцевим жителям регулярно надходять повістки із вимогами з’явитися до місцевого органу РОА для постановки на "військовий облік".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua