• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У Білому домі розповіли, що чекає на Росію, якщо вона анексує нові території України

США обіцяють "швидку і жорстку" відповідь на спроби Росії анексувати додаткові території України — зокрема Донецьку, Луганську та частини Херсонської та Запорізької областей

США загрожують РФ новими санкціями за анексію територій
США обіцяють "швидку і жорстку" відповідь на спроби РФ анексувати додаткові території України
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Ми бачимо значний масив доказів з розвідувальних і відкритих джерел, що Росія планує спробу анексувати додаткові українські території. Росія починає оголошувати, можна сказати, свої "правила й умови" анексії, як це було у 2014 році", — сказав він.

Кірбі зазначив, що РФ вже поставила нелегітимних контрольованих осіб на територіях України, які вона контролює.

"І ми знаємо її подальші кроки: спершу ці "керівники" організують постановочний референдум про приєднання до Росії, потім Росія використає ці референдуми у своєму намаганні анексувати нові території України", – заявив посадовець.

За його словами, російський уряд наразі розглядає план анексії частин Херсонської та Запорізької областей, а також повністю – Донецької й Луганської. Москва вже почала підготовку до такого кроку: ввела обіг рубля на окупованих територіях, блокує доступ до інтернету, переслідує людей із проукраїнськими поглядами та встановлює контроль над ЗМІ.

Джон Кірбі уточнив, що Кремль не оголошував часу проведення цих референдумів, але гауляйтери казали, що вони відбудуться цього року, ймовірно — разом із регіональними виборами в Росії 11 вересня. І водночас нагадав, як Росія на початку повномасштабного вторгнення заявляла, що в її плани не входить окупація України.

"Якщо Росія все ж утілить у життя свої плани щодо анексії, наша відповідь буде швидкою і жорсткою – і спільною з нашими союзниками й партнерами. На Росію накладуть додаткові санкції, вона стане ще більшим ізгоєм, ніж зараз. Ми ніколи не визнаємо жодні "анексовані Росією території", – наголосив Кірбі.

Він також додав, що Україна, ймовірно, зможе відвоювати тимчасово окуповані Росією території військовим шляхом.

Як писала "ДС", Палата представників Конгресу США схвалила резолюцію, яка підтримує вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua