• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Чечні викрадають чоловіків, щоб відправити на війну в Україну, — правозахисники

Відразу кілька чеченських правозахисних організацій і блогерів розповіли про звернення, що надходять до них від мешканців республіки, яких викрадають для відправлення як "добровольців" на війну проти України

У Чечні викрадають чоловіків
У Чечні викрадають чоловіків, щоб відправити на війну
Реклама на dsnews.ua

За їхніми словами, вибір непростий: або підписуєш контракт і їдеш на війну, або ризикуєш провести невизначений час у "секретних" в'язницях, передає "ДС" з посиланням на "Кавказ.Реалії".

Звернення надходять хвилями – іноді багато одразу, а буває і затишшя на кілька днів, кажуть у правозахисній асоціації "Вайфонд".

"Йдеться про десятки людей. Пишуть із великою недовірою, анонімно, намагаються всіляко не ідентифікувати себе, чистять листування. Є люди, яких ми знаємо особисто, які теж зіштовхнулися з цією проблемою. Вони, бачачи безвихідь ситуації та розуміючи, що їм доведеться їхати в Україну, питають, як їм уже на місці перейти на бік чеченського батальйону імені Шейха Мансура", – розповіли в організації.

Серед тих, кого змушують стати добровольцями, є люди з інвалідністю, а також ті, хто ніяк не пов'язаний з державними чи силовими структурами. Є й держслужбовці, яких зобов'язали підписати заяву про вступ до "добровольців", але поки що не відправляють на фронт, а тримають у резерві.

"Їм та їхнім сім'ям загрожують, змушуючи підписувати папери. Хоча вони категорично не хотіли їхати на війну, це проти їхньої волі. Більше того, у разі поранення чи смерті в документах прописані вкрай маленькі суми, не ті, про які каже пропаганда. І вони цим також незадоволені", – кажуть у "Вайфонді".

Одними з перших інформацію про сотні викрадених етнічних чеченців опублікував рух 1ADAT – від викрадених вимагали "підписати папір, що вони є добровольцями для відправлення в Україну", а у разі відмови загрожували кримінальною справою. Представник 1ADAT розповів, що, за анявними даними, деякі начальники районних відділів поліції вимагали гроші за звільнення викрадених.

"За інформацією, що надійшла, викрадено близько 240 осіб. Більшість із них з таких населених пунктів, як Ассінівська, Самашки, Сірноводська, Гудермес, Шалі. Підтвердити персональні дані всіх викрадених ми поки не змогли", – кажуть у 1ADAT.

Як писала "ДС", російські окупанти вкрали у Запорізькій області сільськогосподарську техніку. Пізніше вона "спливла" на агрофірмі, пов'язаній із головою Чечні Рамзаном Кадировим.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua