• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Чехії провели "референдум" про приєднання Калінінграда: 97,9% жителів "проголосували за"

Користувачі чеського Twitter запустили флешмоб про приєднання Калінінграда до своєї країни. "Новий регіон", Краловець по-чеськи, вже має свій аккаунт у соціальній мережі

Калінінград "під чеським прапором"
Калінінград "під чеським прапором"
Реклама на dsnews.ua

У місцевому виданні iDNE зазначили, що усе почалося 28 вересня з жартівливого твіту анонімного користувача, передає "ДС".

"Настав час розділити Калінінград, щоб наші брати-чехи нарешті мали вихід до моря", — сказано в дописі.

Після цього користувачі почали поширювати карти і фотографії Калінінграда з чеським прапором на пам’ятках. Пізніше для Краловця створили сайт та "офіційний" Twitter-акаунт, зараз там понад 28 тисяч фоловерів.

Сатиричний сайт AZ247.cz також підхопив ідею приєднання "Краловця". Він створив петицію про його анексію, яка за п'ять днів зібрала понад 6000 підписів.

Крім того, за даними "офіційної" сторінки "нової влади" міста, переважна більшість його мешканців погодилася на таке кардинальне рішення.

"Ласкаво просимо в офіційний профіль Короля. Після успішного референдуму 97,9% жителів Калінінграда вирішили приєднатися до Чехії та перейменувати Калінінград на Краловець", — зазначили автори жарту.

Ім'я російського президента Володимира Путіна згадується у списку прихильників такої ідеї. Ще одна петиція доступна на Порталі громадян, який перебуває у віданні Міністерства внутрішніх справ.

В одному з постів у Facebook автори також згадали про Словаччину та Угорщину, з натяком на майбутню "анексію" цих країн, влада котрих відома своєю проросійською позицією.

"Ймовірно, нам не потрібно нагадувати вам, як далеко сягала Великоморавська імперія", — зазначають вони.

Як повідомляла "ДС", 3 жовтня Державна Дума Росії схвалила "входження" окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до складу РФ.

Зазначимо, що відповідно до указу №687/2022 президента України Володимира Зеленського укази його російського колеги Володимира Путіна про анексію територій цих областей України є юридично нікчемними.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua