• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

В Естонії затримали ділків, підозрюваних у криптошахрайстві та відмиванні пів мільярда доларів

Центральна кримінальна поліція Естонії та ФБР США затримали у Таллінні двох підприємців, яких підозрюють у криптошахрайстві та відмиванні 575 млн доларів

В Естонії затримали підозрюваних у криптошахрайстві
В Естонії затримали ділків, підозрюваних у криптошахрайстві / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Затримані — двоє 37-річних громадян Естонії. Їх підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей, потерпілим було завдано збитків на 575 млн доларів.

Позов було передано розширеній колегії присяжних західного округу штату Вашингтон 27 жовтня та оприлюднено 20 листопада після арешту підозрюваних.

Імовірно, пише інформагентство, вони закликали жертв укладати шахрайські контракти на оренду обладнання з сервісом майнингу криптовалют та спонукали інвестувати в банк віртуальної валюти, який був фіктивною організацією та не виплачував обіцяні дивіденди. Злочинні доходи відмивалися через підставні компанії та витрачалися на нерухомість та розкішні автомобілі.

"За нашими даними, йдеться про випадок вчиненого в Естонії шахрайства з однією з найбільших сум збитків. На сьогодні зібрано достатньо доказів для затримання підозрюваних", — заявив керівник бюро боротьби з кіберзлочинами Центральної кримінальної поліції Естонії Оскар Гросс.

Якщо провину чоловіків доведуть у суді, їм загрожує до 20 років ув'язнення.

США просять про арешт підозрюваних на час слідства та їх видачу.

Як писала "ДС", СБУ заблокувала криптогаманець росіянина, який збирав гроші для окупантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua