• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

В Європі зростає ризик російських диверсій, - німецька розвідка

В Європі зростає активність російських шпигунів та агентів впливу, а також підвищився ризик російських диверсій

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Федерального відомства Німеччини із захисту конституції (контррозвідка) Томас Гальденванґ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Гальденванґ попереджає про "підвищений ризик" для Німеччини щодо можливих актів російського саботажу. Він сказав, що з російської сторони вже були вжиті "підготовчі дії", такі як шпигунство за ІТ комунальних компаній.

"Ці (диверсійні – ред.) можливості є фактично доступними, їх також можна використовувати проти німецьких цілей і, перш за все, критичної інфраструктури", — сказав глава контррозвідки.

Він зазначив, що інтенсивність, масштаб і складність діяльності російських спецслужб помітно зросла з початком війни в Україні. Наразі можна побачити шпигунські авантюри, "але ще не масову кібератаку на німецьку критичну інфраструктуру". За словами Гальденванґа, в Росії створені дуже потужні сили в галузі кібератак. Зараз вони використовуються переважно проти інфраструктури в Україні, але якщо вони були би застосовані проти США, Західної Європи чи Німеччини, тоді дійсно довелося би рахуватися зі складними атаками, визнав очільник контррозвідки.

Водночас він зауважив, що доступ до різноманітної інформації для Росії різко скорочено, зокрема, через вислання з усієї Європи кількох сотень співробітників її розвідувальних служб.

"Тепер вони змушені використовувати альтернативні методи, щоб задовольнити свій великий інтерес… Для Німеччини ризики зросли. Тут не може бути й мови про будь-яку наївність", — каже чиновник.

Він також згадав комплексні кібератаки з боку Китаю, а також "підвищений інтерес до шпигунства за німецькою політикою в усіх сферах". За словами глави федерального відомства, "у той час як реваншизм Москви виявився агресивним і мілітаристським, Пекін діє набагато більш стримано, стратегічно і з довгостроковими цілями".

Німеччина, запевнив Гальденванґ, безумовно, має одну з найстабільніших демократій у світі. Водночас він додав: "Ця демократія зазнає дедалі більшого тиску". Росія намагається дестабілізувати демократичну систему в Німеччині на багатьох рівнях. Наприклад, "поширюється казка про те, що Кремль веде війну проти України також через те, що Захід порушив його власні безпекові інтереси".

Чиновник також дорікнув німецьким правим, зауваживши: те, що "пісню Путіна" співають у багатьох місцях, є також заслугою партії "Альтернативи для Німеччини", яка подекуди підміняє російські ЗМІ з їх наративами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua