• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

У Фінляндії на користь України "анексували" паркінг російського консульства: місцева влада — не проти

12 жовтня у місті Турку (Фінляндія) двоє місцевих межканців провели "референдум" щодо приналежності паркомісця, розташованого навпроти входу до консульства Росії

Прапор Фінляндії
Прапор Фінляндії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Ярно Віртала та Маркус Маттссон удвох особисто взяли участь у "референдумі", передає Business Insider.

За його "результатами", 100% "виборців" проголосували за те, що ця ділянка відтепер належить Україні. Паркомісце зафарбували кольорами українського прапора.

Біля консульства Росії у Турку регулярно відбуваються акції протесту й люди закликають взагалі закрити дипломатичну установу. Такі настрої й надихнули Ярно на акцію. Коли він почав наносити фарбу, поряд зупинився Маркус — велосипедист, що просто проїжджав повз.

Дівчина Маркуса є українкою, отже він вирішив також долучитися до "анексії" паркомісця.

Паркомісце зарезервовано спеціально для російського консула Петра Пліхіна. Ярно каже, що дипломат вийшов і почав його фотографувати: "Він не виглядав радісним. Здається, кольори йому взагалі не сподобалися".

Власник веломагазину по сусідству вивісив прапор України, так, аби його було добре видно з консульства. Він розповідає, що з російським дипломатом тут ніхто не вітається.

Речниця міської ради Саара Маліла сказала, що місто не збирається змивати український прапор з асфальту, й він залишиться, доки фарба сама не зітреться. Місцеві журналісти перепитали, чи ці слова є політичним твердженням, й Маліла зазначила, що муніципалітет займає позицію навмисне не прибирати прапор з парковки, уточнює Yle.

Як повідомляла "ДС", польські неурядові організації влаштували у Варшаві акцію у формі "референдуму", на якому можна проголосувати на підтримку "анексії" будівлі посольства РФ та її передачу у власність столиці Польщі.

Нагадаємо, у Празі з метою підтримки України влаштували жартівливий "референдум про приєднання Калінінграда" до Чехії під посольством Росії.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua