• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

В Іспанії після скарги одіозного Шарія закрили фотовиставку захисника "Азовсталі"

У Барселоні місцевий університет заборонив фотовиставку відомого захисника "Азовсталі" Дмитра Козацького через нібито "нацистські погляди" її автора. На виставку раніше поскаржився проросійський блогер Анатолій Шарій

Фотографія, зроблена Дмитром Козацьким на "Азовсталі"
Фотографія, зроблена Дмитром Козацьким на "Азовсталі"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Політехнічного університету Каталонії у Twitter, передає "ДС".

Виставка робіт захисника Маріуполя і "Азовсталі" Козацького (позивний "Орест") відкрилася в Політехнічному університеті Каталонії 18 жовтня. Однак 13 листопада навчальний заклад повідомив про її закриття. Причиною стали нібито "нацистські погляди" її автора.

"Щодо оприлюднення інформації про автора виставки в бібліотеці Феррате повідомляємо, що робота була вилучена, а про ідеологію автора університету не було відомо. Університет радикально відкидає нацизм і шкодує про ситуацію, що склалася", – йдеться у повідомленні університету.

Того ж дня, 13 листопада, перед тим, як навчальний заклад вирішив заборонити фотовиставку, на неї поскаржився блогер Шарій, який відомий своїми проросійськими поглядами. Як "доказ" "нацистських поглядів" Козацького, блогер запостив його знімки з нацистською символікою. Зокрема, Шарій "апелював" до фото піци з символом Третього Рейху, яку у соцмережах опублікував боєць. 

Сам "Орест" підтвердив у Twitter, що справді оприлюднював раніше такі знімки. Однак робив це, аби висміяти російську пропаганду, яка розповідає про "нацизм в Україні".

"Ці фото і пости дійсно були опубліковані мною, але потрібно знати контекст українського гумору, щоб зрозуміти, що це було висміювання російської пропаганди про так званий "нацизм в Україні". Я видалив їх після того, як зрозумів, що російські боти і "журналісти" вирвали їх з контексту і неправильно інтерпретували", — написав Козацький.

Нагадаємо, захисника Маріуполя Дмитра Козацького, чиї світлини з "Азовсталі" облетіли весь світ, у вересні було звільнено з російського полону в рамках обміну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua