• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Малі хочуть встановити демократію на п'ять років пізніше

Перехідний уряд Малі пропонує відкласти на п’ять років загальні вибори президента та парламенту, заплановані на лютий у рамках поступового переходу до демократичного устрою

Малі, ілюстративне фото
Малі, ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Таке рішення озвучив очільник МЗС Малі Абдулай Діоп у суботу після перемовин із головою Економічного співтовариства країн Західної Африки, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

"Що було збережено – це термін (відкладення виборів – "ДС") у п’ять років… Але йдеться про те, щоб зафіксувати, що це – максимальний строк", – заявив Діоп.

Раніше перехідний уряд країни обіцяв провести вибори в Малі у лютому 2022 року – через 18 місяців після того, як внаслідок військового перевороту була сформована перехідна цивільна адміністрація.

Проте відтоді було досягнуто мало прогресу, і в цьому тимчасовий уряд звинувачував неорганізованість та активізацію діяльності в країні радикальних ісламістських угруповань.

Як повідомлялося, у серпні 2020 року в Малі відбувся військовий переворот та була сформована перехідна цивільна адміністрація, яка обіцяла провести загальні вибори впродовж 18 місяців.

Перехідний уряд Малі у 2021 році відмовився прийняти пропозицію збільшити на дві тисячі кількість військових і поліцейських миротворців Операції ООН з підтримки миру (MINUSMA) на безкоштовній основі. У країні вже перебуває понад 20 тисяч міжнародних миротворців і військових.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua