• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У МЗС Німеччини стверджують, що Берлін не вестиме переговорів про Україну в обхід України

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту в Україну 17 січня запевнить, що Берлін не веде переговорів про Україну в обхід України

В уряді Німеччини кажуть, що не ведуть переговорів про Україну в обхід України
В уряді Німеччини кажуть, що не ведуть переговорів про Україну в обхід України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Німеччини, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У Києві я хочу дати зрозуміти, що ми не ведемо переговорів про Україну в обхід України. І як новий федеральний уряд ми не лише продовжуємо виконувати свої зобов'язання — сьогоднішня 30-та річниця наших дипломатичних відносин — це хороша можливість для оновлення. Для мене це означає насамперед допомогу в зміцненні потенціалу України. Тому я хочу розповісти про ініціативи щодо стійкої модернізації української енергетики, розвитку ринку зеленого водню та пропозиції підтримки кіберзахисту", — цитує МЗС Анналену Бербок.

Очільниця МЗС Німеччини зазначила, що під час візиту до Росії 18 січня вона планує обговорити список конфліктних питань.

"Як новий федеральний уряд ми хочемо суттєвих і стабільних відносин із Росією. Список конфліктних питань, про які ми маємо говорити, довгий. Останнім часом вони кидають дедалі похмурішу тінь на можливості співпраці, яка принесе користь народам двох наших країн: у науці та культурі, у торгівлі та інвестиціях, у відновлюваних джерелах енергії, у боротьбі з кліматичною кризою, яка також стає дедалі гіршою в Росії", — каже політикиня.

Як писала "ДС", на початку січня у Москві проходила зустріч з питань Донбасу на рівні політичних радників лідерів "нормандської четвірки". Перед початком переговорів зовнішньополітичний радник канцлера Німеччини Йєнс Плетнер і дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн каталися Підмосков'ям на "руській трійці", пригощалися чаєм із самовару та грілися біля розведеного на вулиці вогнища.

Переговорника від України, голови Офісу президента Андрія Єрмака на цій зустрічі не було.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua