• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МЗС Казахстану вважають, що в акціях протесту брали участь "ісламські радикали"

У МЗС Казахстану вважають, що до озброєних нападів на урядові будівлі та правоохоронців були залучені ісламські радикали, навчені за кордоном

"Ісламські радикали";
"Ісламські радикали";
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Reuters, передає "ДС".

У понеділок, 10 січня, уряд Казахстану вперше заявив про причетність ісламських терористів до насильства під час протестів минулого тижня.

"Як показали події в Алмати та ряді інших регіонів країни, Казахстан піддався збройній агресії з боку добре скоординованих терористичних угруповань, які навчалися за кордоном", — заявили в МЗС Казахстану.

В уряді зазначили, що серед нападників нібито були особи, які мають досвід у зоні бойових дій серед радикальних ісламських угрупувань.

Жодних конкретних груп чи осіб у відомстві не називали.

Як писала "ДС", у Казахстані 2 січня почалися протести проти підвищення цін на газ, що охопили всю країну. Пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів.

7 січня Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на поразку проти протестувальників у рамках "антитерористичної" операції. За даними МВС республіки, станом на ранок 10 січня правоохоронці затримали близько 8 тис. людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua