• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

В NASA сказали, скільки ще працюватимуть з росіянами на МКС

США та Росія будуть співпрацювати на Міжнародній космічній станції (МКС) до її виведення з експлуатації

Nasa.gov
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) Білл Нельсон в столиці Канади Оттавіпід час презентації космічної місії Artemis II за участі канадського астронавта, повідомляє "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Нельсон нагадав історію співпраці США та СРСР у космосі під час "холодної війни" та провів паралелі з поточним станом.

"Ми повністю засуджуємо агресію президента Путіна", яка "вбиває людей і вторгається в автономну суверенну країну", — сказав Нельсоні. Але співпраця на борту МКС "триває в дуже професійній манері між астронавтами та космонавтами без збоїв. І я очікую, що це продовжуватиметься до кінця десятиліття, коли ми зійдемо з орбіти космічної станції".

NASA розрахувала, що виведення космічної станції з орбіти розпочнеться в січні 2031 року.

Американсько-російська співпраця в космосі була поставлена під сумнів після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року. Генеральний директор російського космічного агентства "Роскосмос" Юрій Борисов несподівано оголосив у липні 2022 року, що Москва має намір вийти з партнерства "після 2024 року". Днем пізніше NASA заявило, що "Роскосмос" хоче продовжити співпрацю.

МКС, запущена в 1998 році, постійно працює з листопада 2000 року в межах американсько-російського партнерства, підтримуваного Канадою, Японією та 11 європейськими країнами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua